Scroll down

Hakkımızda

Hakkımızda

Bodrum'da 1994 yılında kurulan CINEMARINE, bugün Türkiye’nin 11 farklı şehrinde 13 farklı sinema kompleksi ile en son teknoloji ses ve görüntü olanaklarını, beklentinin ötesindeki kalite ile birleştirerek VIP hizmeti ile sinemaseverlere sunmaktadır. 23. yılında Cinemarine, İstanbul, Bodrum, Edirne, Çorlu, Ankara, Mersin, Söke, İzmit ve Kayseri’de 112 salonu, 12028 koltuk kapasitesi ile hizmet vermektedir. 

Cinemarine, ilk kez bir sinemada ücretsiz vestiyer uygulamasını, ilk kez bir sinemada uzman eğitmenler ile çocuk bakım odasını, Türkiye’nin en büyük projeksiyon videowall’unu, Türkiye’nin ilk interaktif fuaye oyun platformunu, Türkiye’nin en büyük Led Wall ekranını devreye soktu. Türkiye’de ilk kez işitme engelliler için Türkçe altyazılı yerli film seansları gösterime soktu.

Engelli konukların sayısına göre tüm salonlarda en ön sıra koltukların komple kaldırılabilme özelliği ile Türkiye’de ilkler sıralamasında yine başta olan Cinemarine, engelli konuk asansörünü de sinema içerisinde devreye sokan ilk sinema zinciri olmuştur.

Cinemarine bünyesinde gerçekleştirdiği film festivalleri, sinema günleri, hediyeli film gösterimleri, annelere özel seansları, önerin izleyin kampanyaları gerçekleştirerek birçok ilke imza atmıştır. Bir sinema zinciri tarafından istikrarlı olarak çıkarılan ve ücretsiz olarak dağıtılan ilk ve tek sinema- kültür- yaşam dergisi Cinelife ‘ı 2011 yılından bu yana çıkarmaktadır. Cinemarine, Türk filmlerinin tanıtımına öncülük etmeyi amaçlayarak başlattığı Bodrum Türk Filmleri Haftası’nı 2011 yılından bu yana her yıl, sinema sektörüne hizmet veren her alandaki sektör profesyonellerini, sinemaseverler ile buluşturmakta ve sinemaseverlere yaşattığı bu eşsiz deneyim ile, bir yandan Türk sinema sektörünün gelişimine katkı sağlamakta diğer yandan da perde arkasındaki çalışmaları izleyici ile buluşturarak bir ilke daha öncülük etmektedir.